STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KRAKOWSKI TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN – 18-25.01.2024

Krakowski Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan – 18-25.01.2024

„Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2024. Tym razem materiały do ekumenicznych modlitw przygotował zespół ekumeniczny z Burkina Faso, koordynowany przez Wspólnotę Chemin Neuf.

Materiały na tegoroczny Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan w 2024 r. przygotował zespół ekumeniczny z Burkina Faso, wspierany przez lokalną Wspólnotę Chemin Neuf (CCN). Temat, który został wybrany to: „Będziesz miłował Pana, Boga swego… a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27). Bracia i siostry z katolickiej archidiecezji Wagadugu, Kościoły protestanckie, gremia ekumeniczne i CCN w Burkina Faso z dużym zaangażowaniem współpracowały w przygotowaniu modlitw i rozważań, przeżywając to wspólne działanie jako prawdziwą ścieżkę ekumenicznej przemiany.

Teksty zostały ostatecznie opracowane i zatwierdzone przez członków Międzynarodowego Komitetu mianowanego przez Komisję Wiary i Ustroju Światowej Rady Kościołów oraz papieską Dykasterię ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Po raz dwudziesty siódmy polską wersję materiałów przygotował ekumeniczny zespół redakcyjny powołany przez Komisję ds. Dialogu między Polską Radą Ekumeniczną a Konferencją Episkopatu Polski.

Tematy poszczególnych dni ekumenicznej oktawy są następujące:

• Dzień 1: Pomóż nam, Panie, zwrócić nasze życie ku Tobie
  • Dzień 2: Pomóż nam, Panie, całym sercem kochać Ciebie, bliźniego i siebie samych
  • Dzień 3: Panie, otwórz nasze serca na tych, których nie zauważamy
  • Dzień 4: Panie, spraw, abyśmy nigdy nie odwracali się od potrzebujących
  • Dzień 5: Panie, pomóż nam nieść nadzieję zranionym
  • Dzień 6: Panie, niech nasze Kościoły będą gościnnymi domami uzdrowienia
  • Dzień 7: Panie, naucz nas być bliźnimi
  • Dzień 8: Panie, uczyń nas miłosiernymi świadkami Twojego królestwa

► czwartek 18 stycznia, godz. 18.00
Nabożeństwo ekumeniczne – kościół ewangelicko-augsburski św. Marcina, ul. Grodzka 56

►piątek 19 stycznia, godz. 18.00