STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOREPETYCJE Z REFORMACJI – 14 I 16.09.2023

Korepetycje z Reformacji – 14 i 16.09.2023

Już wkrótce będziemy gościć w Krakowie XIII Zgromadzenie Ogólne Światowej Federacji Luterańskiej. Zapraszamy na dwa spotkania - więcej informacji w aktualności.

Szanowni Państwo,
już wkrótce będziemy gościć w Krakowie XIII Zgromadzenie Ogólne Światowej Federacji Luterańskiej. Przy tej okazji chcemy przypomnieć sobie, w jakim miejscu ekumenicznych relacji jesteśmy i dowiedzieć się, czym jest Zgromadzenie Ogólne ŚFL i jak wygląda dialog ekumeniczny z perspektywy Genewy, gdzie ŚFL ma swoją siedzibę, a wszystko to korzystając z wiedzy i doświadczenia naszych gości. Serdecznie zapraszamy!

• “Od konfliktu do komunii” – wprowadzenie do XIII Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej
    czwartek 14 września 2023 r. godz. 18.00 Pola Dialogu, ul. Stradomska 6, Kraków
    ks. dr hab. Sławomir Pawłowski – sekretarz Rady ds. Ekumenizmu Konferencji Episkopatu Polski
    ks. Łukasz Ostruszka – proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Krakowie
  • Spotkanie z uczestnikami XIII Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej
    sobota 16 września 2023 r. godz. 11.30-13.00
    Parafia ewangelicko-augsburska, ul. Grodzka 58, Kraków
    ks. dr Ireneusz Lukas – sekretarz Światowej Federacji Luterańskiej ds. Europy
    ks. prof. Dirk G. Lange – koordynator dialogów ekumenicznych ŚFL

***
“Od konfliktu do komunii. Luterańsko-katolickie upamiętnienie Reformacji w 2017 roku. Raport luterańsko-rzymskokatolickiej komisji dialogu ds. jedności” to wspólny dokument teologów rzymskokatolickich i luterańskich ogłoszony w 2013 roku w Genewie i Watykanie. Dokument powstał w ramach ekumenicznej grupy roboczej powołanej przez Światową Federację Luterańską oraz Papieską Radę ds. Jedności Chrześcijan jako przygotowanie do obchodów 500-lecia Reformacji.