STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 24. DZIEŃ ISLAMU W KOŚCIELE KATOLICKIM – 26.01.2024

24. Dzień Islamu w Kościele Katolickim – 26.01.2024

26 stycznia 2024 roku obchodzić będziemy XXIV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, nawiązuje do tematu orędzia Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu. Tegoroczne hasło Dnia Islamu brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: promotorzy miłości i przyjaźni”.

Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest od 2001 r. z inicjatywy Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów. Z okazji XXIV Dnia Islamu Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów, przy współpracy Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi KEP, przygotowała wkładkę do „Biuletynu Ekumenicznego”. Materiały zawierają polskie tłumaczenie tegorocznego orędzia Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, cytaty z Biblii i Koranu dotyczące miejsc kultu i ich ochrony, tekst modlitwy wiernych z tej okazji oraz schemat tradycyjnego programu obchodów centralnych.

Termin: sobota 27 stycznia 2024 r. godz. 16:00
Miejsce: Aula bł. Jakuba Strzemię przy bazylice oo. Franciszkanów Konwentualnych, ul. Franciszkańska 4

Partnerzy:

• Rada Dialogu Archidiecezji Krakowskiej,
  • Liga Muzułmańska w RP,
  • Wyższe Seminarium Duchowne Franciszkanów (OFM) pw. św. Bonawentury w Krakowie,
  • Wspólnota Hanna,
  • Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie