STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / CZAS NA DIALOG: KRK

Czas na dialog: KRK

Nowa ulotka Rady Dialogu powstała we współpracy z Krakowskim Oddziałem Polskiej Rady Ekumenicznej. Znalazły się w niej informacje o najważniejszych wydarzeniach ekumenicznych i międzyreligijnych, które odbywać się w będą w Krakowie.

W miniony wtorek (31 sierpnia 2021 r.) Przewodniczący Rady Dialogu ks. prof. Łukasz Kamykowski i Anna Sieprawska uczestniczyli w Sierpniowym Spotkaniu Katechetycznym zorganizowanym przez Wydział Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej w Centrum Św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie przy ul. Totus Tuus 32. Podczas spotkania księża proboszczowie, wikariusze i diakoni oraz klerycy po IV roku wszystkich rejonów a także siostry katechizujące i katecheci świeccy otrzymali nową ulotkę Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej. Serdecznie dziękujemy dyrektorowi Wydziału Katechetycznego ks. dr. Michałowi Kani za możliwość udziału w spotkaniu. Mamy nadzieję, że będzie to coroczny punkt naszej współpracy w promowaniu dialogu, działań na rzecz jedności między chrześcijanami oraz zbliżenia między wyznawcami różnych religii.

Z radością oddajemy w Państwa ręce nową ulotkę w wersji elektronicznej. Osoby zainteresowane otrzymaniem wersji drukowanej i/lub kolportażem w swojej wspólnocie serdecznie zapraszamy do kontaktu: radadialogu@diecezja.pl.