STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XIII ZGROMADZENIE ŚWIATOWEJ FEDERACJI LUTERAŃSKIEJ W 2023 R. W KRAKOWIE!

XIII Zgromadzenie Światowej Federacji Luterańskiej w 2023 r. w Krakowie!

Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce będzie gospodarzem trzynastego Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej. Spotkanie odbędzie się w dniach 21-27 czerwca 2023 r. w Krakowie.

Rada Światowej Federacji Luterańskiej jednogłośnie zdecydowała, że kolejne Zgromadzenie ŚFL w 2023 roku odbędzie się w Krakowie! Niewielki Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce będzie gospodarzem największego spotkania luteran z całego świata. Po raz pierwszy od 1984 roku Zgromadzenie Ogólne odbędzie się w Europie Środkowo-Wschodniej. W 1984 ŚFL obradowała w Budapeszcie, a więc jeszcze przed upadkiem komunizmu. W Genewie ŚFL przebywa ks. bp Jerzy Samiec, który podziękował za przyznanie Polsce zaszczytu zorganizowania kolejnego Zgromadzenia Ogólnego.

17 June 2019, Geneva, Switzerland: Presiding Bishop Jerzy Samiec of the Evangelical Church of the Augsburg Confession in Poland shares a word of thanks after the Lutheran World Federation has accepted the invitation to hold its 13th Assembly in Poland. The 2019 LWF Council meeting takes place in Geneva on 13-18 June. The theme of the Council is ”Because we know God’s voice” (John 10:4). The LWF Council meets yearly and is the highest authority of the LWF between assemblies. It consists of the President, the Chairperson of the Finance Committee, and 48 members from LWF member churches in seven regions.