STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ROZMOWY O WIERZE: 25. DZIEŃ JUDAIZMU W KOŚCIELE KATOLICKIM

Rozmowy o wierze: 25. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim

Religia judaistyczna nie jest dla naszej religii rzeczywistością zewnętrzną – ale w pewien sposób – wewnętrzna. Jesteście naszymi starszymi braćmi – te epokowe słowa Jana Pawła II w rzymskiej synagodze przypieczętowały zmianę jakości wzajemnych relacji. Ale czy rzeczywiście jesteśmy siebie ciekawi i gdzie są granice teologiczno-filozoficznego kompromisu – o tym dziś  w związku z 25 Dniem Judaizmu w Kościele Katolickim rozmawiać będziemy. W studiu Radia Kraków siostra Anna Bodzińska ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej z Syjonu, ks. prof. Łukasz Kamykowski –  były dyrektor Międzywydziałowego Instytutu Ekumenii i Dialogu Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przewodniczący Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej oraz dr Jakub Drath – sekretarz Klubu Chrześcijan i Żydów PRZYMIERZE.

Link do nagrania.