STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 23. DZIEŃ ISLAMU W KOŚCIELE KATOLICKIM – 28.01.2023

23. Dzień Islamu w Kościele Katolickim – 28.01.2023

Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki

28 stycznia 2023 roku obchodzić będziemy Krakowski 23. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Obchodzony tradycyjnie po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, nawiązuje do tematu orędzia Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, kierowanego do wyznawców islamu na zakończenie muzułmańskiego miesiąca postu, ramadanu. Tegoroczne hasło Dnia Islamu brzmi: „Chrześcijanie i muzułmanie: dzieląc radości i smutki”. Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce obchodzony jest od 2001 r. z inicjatywy Rady Wspólnej Katolików i Muzułmanów. Z okazji 23. Dnia Islamu Rada Wspólna Katolików i Muzułmanów, przy współpracy Komitetu ds. Dialogu z Religiami Niechrześcijańskimi KEP, przygotowała wkładkę do „Biuletynu Ekumenicznego”. Znajdują się w niej materiały, które mogą posłużyć pomocą przy organizacji lokalnych spotkań lub do wykorzystania w osobistej refleksji z tej okazji. Materiały zawierają polskie tłumaczenie tegorocznego orędzia Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego, cytaty z Biblii i Koranu dotyczące miejsc kultu i ich ochrony, tekst modlitwy wiernych z tej okazji oraz schemat tradycyjnego programu obchodów centralnych. Zachęcamy do korzystania z poniższych tekstów.

Tegoroczne obchody krakowskiego 23. Dnia Islamu w Kościele Katolickim odbędzie się w dniach 28 stycznia. Więcej informacji w aktualności.

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA