STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ROZMOWY O WIERZE: DIALOG EKUMENICZNY

Rozmowy o wierze: Dialog ekumeniczny

Bóg wciąż nas pyta: co jeszcze możecie wspólnie zrobić? – mówił Katolickiej Agencji Informacyjnej bp. Andrzej Malicki, prezes Polskiej Rady Ekumenicznej. Wiele w ekumenizmie zostało zrobione. Tylko że nie możemy na tym poprzestawać, nie możemy osiadać na laurach w poczuciu zadowolenia Zauważalna jest pewna stagnacja w ruchu ekumenicznym. Odnoszę wrażenie, że bardzo często nasze wspólne spotkania są konwenansem – czymś, co było organizowane od lat, więc należy to kontynuować. Chciałbym pewnej głębi. Brakuje mi też podejmowania konkretnych działań. Oczywiście jest kilka wspólnych inicjatyw, choćby gwiazdkowa akcja ewangelickiej Diakonii, prawosławnej Eleos i katolickiej Caritas, ale jest ich za mało.

Czy opinię biskupa Andrzeja Malickiego podzielają Wiktoria Matloch diakonka z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Krakowie, ks. Jarosław Antosiuk – proboszcz Parafii Prawosławnej w Krakowie i ks. Bartosz Norman – proboszcz Parafii Polsko-Katolickiej pod wezwaniem Wniebowstąpienia Pańskiego w Krakowie, przewodniczący krakowskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej? Posłuchajmy co o ekumenii mówią Ci, którzy są w nią zaangażowani.

Link do nagrania.