STRONA GŁÓWNA / KAROL WILCZYŃSKI

KAROL WILCZYŃSKI

Karol Wilczyński

Urodzony w 1989 roku dziennikarz portalu DEON.pl. Wraz z żoną, Anną, tworzy islamistablog.pl. Obronił doktorat na temat filozofii arabskiej. Zaangażowany w budowanie kultury spotkania z muzułmanami oraz szerzenie rzetelnych informacji na temat islamu i świata arabskiego. Autor reportaży i analiz na temat sytuacji uchodźców i migrantów w Polsce i Europie. Odwiedzał obozy dla uchodźców w Syrii, Libanie, Turcji, Egipcie oraz w wielu państwach UE. Działa we wspólnocie przy kościele św. Mikołaja, która spotyka się w każdą środę z ubogimi na krakowskich Plantach. Inspiruje się Słowem Bożym, nauczaniem papieża Franciszka i Ojców Kościoła oraz postacią Charlesa de Foucauld. Praktykuje medytację chrześcijańską.