STRONA GŁÓWNA / KAROL SOBCZYK

KAROL SOBCZYK

Karol Sobczyk

Założyciel i dyrektor Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni, w ramach której podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Psycholog, mówca, publicysta, sekretarz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. W latach 2012-2017, również w ramach Sekretariatu, ściśle współpracował z abpem Grzegorzem Rysiem. Wraz z żoną Małgorzatą prowadzi Wspólnotę Głos na Pustyni, której członkowie od kilku lat ewangelizują i posługują modlitwą w całej Polsce, a także poza jej granicami. Jest także współautorem książek Błogosławieństwo ma moc oraz Co mówi Duch do Kościoła cz. II. W kontekście jedności w sposób szczególny zajmuje się dialogiem pomiędzy Kościołem katolickim a nowymi charyzmatycznymi Kościołami.