STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “ROZMOWY O WIERZE” W RADIU KRAKÓW O #KKE2020

“Rozmowy o wierze” w Radiu Kraków o #KKE2020

O Krakowskim Kalendarzu Ekumenicznym 2020 w "Rozmowach o wierze" Anny Łoś w Radio Kraków rozmawiają: Anna Sieprawska, ks. Roman Pracki i Łukasz Rzepka. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Czy można zatrzymać czas – pytanie retoryczne, ale można na pewno go przeżywać bardziej świadomie. Może nam w tym pomoc wspólna ekumeniczna inicjatywa. Fundacja im. Świętej Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie wydała Krakowski Kalendarz Ekumeniczny na 2020 rok. Znajdziemy w nim zaznaczone daty świąt rzymskokatolickich, ewangelickich, prawosławnych, polsko-katolickich oraz świeckich.

Czas w sensie dosłownym i liturgicznym – czym jest pojęcie czasu w świadomości człowieka wierzącego, czy religia pozwala obłaskawić, uporządkować czas ? W programie Rozmowy o wierze Anny Łoś w Radiu Kraków rozmawiają: Anną Sieprawska – tłumaczka języka hiszpańskiego i francuskiego, członek Rady Dialogu Archidiecezji Krakowskiej, ks. dr Roman Pracki – proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej św. Marcina w Krakowie, wiceprzewodniczący krakowskiego oddziału Polskiej Rady Ekumenicznej i Łukasz Rzepka – teolog i grafik, wiceprezes Fundacji im. św. Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Audycja w Radio Kraków – kliknij TUTAJ.

O #KKE2020 pisaliśmy tutaj. Zapraszamy do lektury!
Zamówienia prosimy składać przez formularz na stronie Fundacji im. Św. Królowej Jadwigi.